Mayıs 5, 2020

Amigurumi #1

ile Dr. marsupilami

Merhaba arkadaşlar burada sıralı şekilde amigurumiyi anlatacağım artık. Sıfırdan başlayacağız. İlk nereden başlayacağız derseniz tabikiii Malzemelerden (:

İlk malzeme tabiki ipler. İpler çok çeşitli herhangi bir örgü markete gittiğinizde kafanız karışabilir. Amigurumi ipleri marka bilmeden en basit şekilde bebek ipleri olarak seçilebilir. En önemlisi iplerin pamuklu olması. Amigurumi genel olarak çocuklar için olduğundan pamuklu olması daha güvenli. Marka olarak yeni başlayanlar için Kartopu ve yarnart jeansi öneririm. Birçok marka var ama ben bu ikisin kullandığım için bu ikiliyi önerebilirim. Şuan bir sürü marka var kullandığım, yeni bütün markaları deniyorum. Daha uygun markalar örme konusunda biraz zorluk çıkarabiliyor ipliklerine ayrılabiliyor. Ama renkler en azından benim denediğim markalar için söylüyorum; çok canlı oluyor örüğümüz bebek bitince çok gözalıcı oluyor.

Yeni başlayacaklar için 50 gramlık ten rengi ve ya krem , beyaz gibi ten rengini öneririm.

Ayrıca ördüğüm bebeklerin aksesuarları için (elbise ayakkabı ve ya taç şeklide çiçek vb. şeyler için) küçük yumaklar halinde 25 li paketler aldım. Buradaki yumaklar 25 gramlık ya da 10 gramlık oluyor. Eğer uzun süreli örmeyi düşünüyor iseniz kesinlikle tavsiye ederim

Tığ için başlangıç olarak 2.5 en iyisi Marka olarak birşey diyemeyeceğim. Bende tulip marka da var Bimden aldığım sette var.

Diğer malzemelerden ilk olarak gözlerden bahsedebiliriz. Ördüğünüz bebeğe ve tarife göre gözün çapı değişir. Ben en çok 6 mm ve 8 mm çaplı gözler kullanıyorum.

Vee son olarak bahsedeceğim ve en önemlilerden olan malzememiz çatal iğne ama ilk aklınıza gelen değil plastik daha küçük çatal iğneler bunlar sıramızı kaybetmemizi önlüyor. Her sıra başında kullanıyoruz ve yerini bir sonraki sıraya kaydırıyoruz. Malzemeleri öğrendiğimize göre bir dahaki yazıda örmeye başlayacağız.

YAZIMIN TAMAMINI VİDEODA GÖREBİLİRSİNİZ (: